АМКУ оштрафував одне з підприємств підпорядкованих ДУСі на майже 0,5 млн грн

09:12 14/12/2016

1665540Антимонопольний комітет України (АМКУ) виніс рішення, яким наклав штраф на ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (підприємство Державного управління справами) в особі дирекції «Інпредкадри» у розмірі 470,6 тис. грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку ведення та зберігання трудових книжок працівників іноземних представництв в межах Києва, шляхом встановлення таких цін та умов, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Таке рішення Комітету на своїй сторінці у Facebook оприлюднила державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська.

«Цим же рішенням визнали, що ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» в особі дирекції «Інпредкадри» з 2012 по 10 місяців 2016 року займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг ведення та зберігання трудових книжок працівників іноземних представництв в межах Києва», — зазначила Агія Загребельська.

В АМКУ нагадали, що всі іноземні представництва, що розташовані в Києві, відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок, зобов’язані зберігати трудові книжки своїх працівників – громадян України, в ДП «ГДІП».

На початку цього року АМКУ надав рекомендації Міністерству соціальної політики України щодо внесення змін до нормативно-правових актів, шляхом визначення механізму ведення та зберігання трудових книжок працівників іноземних представництв, який би передбачав надання послуг суб’єктами господарювання на конкурентних засадах із встановленням контролю та відповідальності суб’єктів господарювання за надання цієї послуги, а також визначення платності або безоплатності таких послуг. Також у відомстві рекомендували розглянути можливість зберігання трудових книжок працівників іноземних представництв безпосередньо такою організацією або працівником.

Рекомендації Міністерством соціальної політики не виконані, у зв’язку з чим сьогодні також прийняли рішення звернутись щодо зазначеної ситуації до Кабінету Міністрів України з відповідною пропозицією.

«Також 26 січня 2016 року надали рекомендації ДП «ГДІП» щодо приведення вартості послуг до економічно обґрунтованого рівня та передбачити можливість оплати іноземним представництвом лише тих складових комплексних послуг, які були фактично ним отримані. У зв’язку з невиконанням ДП «ГДІП» рекомендацій Комітету 17 серпня 2016 року відкрили відносно нього справу», — пояснила позицію відомства державний уповноважений.

Проте в відомстві зазначили, що з моменту початку дослідження АМКУ цього питання, вартість послуги ведення та зберігання трудової книжки одного співробітника знизилася на 84,4%. з 396 дол. США (у 2013 р.) до 61,8 дол. США у листпопаді 2016 р.
В АМКУ також зазначили, що чекають на реакцію з боку Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України в частині змін до нормативної бази.