Безвізовий режим із ЄС ухвалять за 7 місяців

Новина №1 сьогодні в Україні. Колегія Європейської комісії остаточно ухвалила 6-й звіт про виконання Україною вимог Плану дій із візової лібералізації.
Офіційний документ уже опублікували на сайті Єврокомісії. Звіт не містить жодних додаткових умов, однак у ньому немає і конкретної дати скасування віз.
Утім, як зазначив єврокомісар із питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос, на початку наступного року Єврокомісія запропонує Європарламенту відповідні законодавчі ініціативи.
На їх ухвалення може знадобитися від 3 до 7 місяців. Тим часом, Парламент та Рада Європи ще мають затвердити рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.
Щоправда, тепер їм документ надійде ще до того, як Україна виконає усі взяті на себе зобов'язання. У звіті, зокрема, зазначено, що українська влада поки що не завершила виконання деяких пунктів плану стосовно боротьби з корупцією.
"Минув ще один продуктивний день, і я радий повідомити, що сьогодні вранці Європейська комісія схвалила дуже позитивний звіт щодо візової лібералізації для Грузії, Косова та України.
Ми провели мінісаміт у Брюсселі, разом із Дональдом Туском та Петром Порошенком, та усунули останні перешкоди щодо України", — заявив президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.