Дональд Трамп розповів про перші кроки на посаді президента США

Дональд Трамп представив план дій на перші три місяці свого президентства. А ще розповів, що зробить першого ж дня в кріслі глави держави. Дмитро Анопченко продовжить. 
Лише дві з половиною хвилини відео, але їх за лічені години переглянули близько мільйона американців. Адже це — акаунт Трампа в Youtube, і новий президент розповідає про зміни, які очікують країну із січня, щойно він отримає повноваження.
Відео на Youtube завбачливо закрили для коментування, його і позатим зараз багато коментують у ЗМІ, адже Трамп сформулював принципові позиції.
Торгівля, енергетика, міграція, національна безпека. Трамп повідомив, що країна вийде з Угоди про Транс-Тихоокеанське партнерство, яку так лобіював Барак Обама. А ще оголосив про кардинальні зміни в енергетиці. Трамп дозволить видобувати нафту і газ на американському шельфі, який так довго був законсервований.
"Я скасую обмеження, які знищують робочі місця, у галузі виробництва енергії в Америці, зокрема енергоресурси на шельфі та вугілля, створивши мільйони високооплачуваних робочих місць. Це те, чого ми прагнемо, те, чого ми очікуємо", — каже Дональд Трамп.
Другий пріоритет — захист Америки від кібератак. Трамп повідомив, що ініціює для цього масштабний план. Після всіх скандалів зі зламом комп'ютерних систем та електронної пошти — американські чиновники й справді відчувають себе незахищеними.
І новий президент кине величезні ресурси на створення комп`ютерного щита для урядових і військових структур. Ще один указ буде підписаний одразу ж, як Трамп прийде до влади, — масштабні візові перевірки щодо нелегалів.
"Я дам вказівку міністерству праці розслідувати всі порушення візових програм, які підривають позиції американських працівників", — наголошує Трамп.
Ще одна обіцянка — слова, які багато хто в Америці сприйме на "ура". Обмеження для чиновників. Їм заборонять через 5 років після того, як пішли з посади, займатися лобізмом і пожиттєво не дозволять просувати інтереси інших держав.
Безперечно, про все це Дональд Трамп постійно говорив і під час кампанії, але тепер це вже не риторика кандидата, про яку й забути потім можна, а чіткі обіцянки президента. Тому до відеозвернення — така увага.
А ще цікаво, що новий президент США ані слова не сказав про зовнішню політику. Будь-який політик на його місці згадав би Сирію, Ірак, Афганістан, Росію та Україну. Утім, Трамп підкреслено зосередився на внутрішніх проблемах, ще раз показавши громадянам, які його обрали, власні пріоритети на новій посаді.