Дональд Трамп влаштує масштабні перевірки нелегалів

Сто днів Трампа. Новообраний американський президент представив план дій — на перші три місяці господарювання у Білому домі. І розповів, що зробить першого ж дня в кріслі глави держави. Що обіцяв Трамп своєму народу — знає Дмитро Анопченко.
Всього дві з половиною хвилини відео, але їх за лічені години переглянули близько мільйона американців. Адже це аккаунт Трампа в Youtube і новий президент каже про зміни, які очікують країну, щойно він — вже у січні — отримає повноваження. Відео завбачливо закрили для коментування, але і без того його зараз багато коментують — у ЗМІ, адже Трамп сформулював принципові речі.
Торгівля, енергетика, міграція, національна безпека… Трамп повідомив, що країні вийде із Угоди про Транстихоокеанське партнерство — яку так лобіював Барак Обама. А ще оголосив про кардинальні зміни в енергетиці. Дозволить видобувати нафту і газ на американському шельфі, який так довго був законсервований.
"Я відміню обмеження, що вбивають робочі місця, в області виробництва енергії в Америці, включаючи енергоресурси на шельфі і вугілля, створивши мільйони високооплачуваних робочих місць. Це те, чого ми хочемо, то, чого ми чекаємо".
Другий пріоритет — захист Америки від кібератак. Трамп повідомив — ініціює для цього масштабний план. Після всіх скандалів із зламом комп'ютерних систем і електронної пошти — американські чиновники і дійсно відчувають себе незахищеними.
І новий президент кине величезні ресурси на створення комп'ютерного щита для урядових і військових структур. Ще один указ буде підписаний одразу ж як Трамп отримає владу — масштабні візові перевірки щодо нелегалів.
"Я дам вказівку міністерству праці розслідувати всі порушення візових програм, людьми, які забирають роботу у американських робітників".
Ще одна обіцянка — слова, які багато хто в Америці сприйме на "ура". Обмеження для чиновників. Їм заборонять 5 років після того як пішли із посади займатися лобізмом — і пожиттєво не дозволять просувати інтереси інших держав.
Безперечно, про все це Дональд Трамп постійно говорив і під час кампанії, але зараз це вже не риторика кандидата, про яку і забути потім можна, а чіткі обіцянки президента. Тому до відео звернення така увага. А ще цікаво, що новий президент США ані слова не сказав про зовнішню політику.
Будь-який президент на його місці згадав би Сирію, Ірак, Афганістан, Росію та Україну. Втім, Трамп підкреслено зосередився на внутрішніх проблемах, ще раз показавши країні, яка його обрала, власні пріоритети на новій посаді.