Гройсман запропонував депутатам пити валідол від хвилювань


Ирина Романова

Коли українці зможуть їздити до Європи без віз? Скільки людей вже отримали субсидії на оплату комуналки і чому народні обранці так люблять ранок п'ятниці? Подробиці цього парламентського дня у матеріалі Ірини Романової.
Раз у два тижні у народних депутатів велика радість. У п'ятницю, на годині запитань до уряду, вони отримують доступ до прем'єра. Щойно в урядовій ложі з'являється Володимир Гройсман, до нього шикується черга з бажаючих потиснути руку і вирішити свої питання. Звіт першого віце-прем'єра про економічне зростання і так небагато чисельна сесійна зала слухає у піввуха.
"Промислове виробництво плюс два, капітальні інвестиції плюс 9,6%, триває уповільнення інфляційних процесів" — сказав Степан Кубів, перший віце-прем'єр.
Тим часом міграційні процеси у залі не уповільнюються. Про міграцію, але зовнішню, у Євросоюзі, розповідають і з парламентської трибуни. Павло Клімкін прийшов доповісти народним депутатам про результати вчорашнього засідання комітету внутрішніх справ Європарламенту. Переконує, Україна тепер за крок до отримання безвізу.
"І ми маємо на сьогодні ще також триваючі консультації між Європарламентом і країнами членами ЄС, як буде виглядати механізм реагування на міграційні ризики. Як тільки цей механізм буде схвалено, у нас буде шлях вперед по безвізовому режиму", — сказав Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.
Запитань до очільника закордонного відомства немає. Куди більше, ніж перспективи отримання безвізу, депутатів цікавлять перспективи освоєння космосу.
"Середній розмір нарахувань, які сьогодні зробили людям, дорівнює 1864 гривні, люди платять лише 10% від свого сукупного доходу", — сказав Андрій Рева, міністр соціальної політики.
Хвилює народних депутатів і хід реформ на митниці, у медицині та пенсійної. Прем'єр довго змальовує перспективи кожної, а тим, хто не вірить у позитивний результат, радить пити заспокійливе.
"Всі ті, хто каже: все пропало, я хочу їх розчарувати: пийте валідол, нічого не пропало. Ми з 1 грудня підвищуємо мінімальну пенсію на 10%. Ми збільшуємо мінімальну зарплату вдвічі. Сьогодні кожен громадянин, який працює, буде отримувати 3200 гривень", — сказав Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України.
Задовольнивши цікавість працюючих народних депутатів, прем'єр разом з міністрами залишає напівпорожню сесійну залу.