Грузія спростовує «потепління» у відносинах з Росією

Рада Федерації проголосувала за припинення вільної торгівлі з Україною. "За" виступили всі 158 російських сенаторів. Раніше скасувати Дію договору Зони вільної торгівлі з 1 січня — вирішила Держдума, теж одноголосно. Відповідний проект закону на розгляд вніс хазяїн Кремля.
Мовляв, через впровадження з Нового року торговельно-економічного розділу Угоди про асоціацію України з ЄС, Москва хоче убезпечити себе від економічних загроз.
******
Росія впровадила контроль за інтернет-ЗМІ. Система збору інформації вже діє у 19 регіонах країни. За допомогою цієї програми Роскомнагляд шукає протизаконні матеріали на сайтах інформвидань.
Наразі система працює у тестовому режимі. Однак упродовж 2016 її планують завершити і запустити по всій країні.
******
Перші російські ракетні комплекси С-300 доставлять до Ірану вже у січні. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на джерела. Поставка відбудеться у два етапи.
До того ж у самій Федерації пройдуть навчання іранські фахівці — їм розкажуть, як правильно користуватися системами. У квітні цього року Росія зняла ембарго на поставки Ірану С-300. Йдеться про модернізовану версію.
Це викликало гостру критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні Ірану можуть призвести до суттєвого порушення балансу сил на Близькому Сході.
******
Грузія не готова до "потепління"у відносинах із Росією. За словами представника грузинського прем'єра Зураба Абашидзе, дипломатичні відносини з Федерацією можуть покращитись лише після того, як Тбілісі побачить серйозні кроки щодо відновлення територіальної цілісності і суверенітету Грузії.
Однак наразі про це не йдеться — зазначає Абашидзе. Тбілісі розірвав дипвідносини з Москвою 2008 року, через конфлікт у Південній Осетії.