Колядку «Тиха ніч» у Швеції співають кози

А яке Різдво без пісень? Світовий хіт — колядка "Тиха ніч" — вже двісті років звучить 300 мовами у виконанні мільйонів людей по всьому світу! Історію цієї мелодії розповість Оксана Кундіренко.
Магічна ніч перед Різдвом — це "Тиха ніч". Знаменита колядка, яку співають в усьому світі. Але у австрійському селі біля Зальцбурга — з особливими почуттями.
"Вважаю, що люди в Америці та навіть у нас в Європі не знають, де цей гімн виконали вперше. Вони чули музику і слова, але не знають, звідки вони", — каже жителька Зальцбурга Гельда Шейкл.
Цей музичний твір написали майже двісті років тому. Священик Йозеф Мор — автор тексту, який його друг органіст Франц Ксавьє Грубер поклав на музику. Написав у часи війни та великих бід у Європі. Колядку вперше виконали на Святвечір.
"Люди були дуже бідними, вони втратили роботу, будинки, мусили боротися за життя. Також ця пісня закликає людей об’єднуватися, пробачати, розуміти один одного і жити в злагоді", — розповідає куратор музею Франца Ксавьє Грубера Анна Хольцнер.
"Тиху ніч" переклали на понад 300 мов і записали кілька сотень виконавців. Навіть Майлі Сайрус та групи хеві-металу. Але одна з найнезвичніших версій — від шведських жартівників. Виконують її кози.
Втім, для австрійців це — немов народна пісня. Місцеві хори, вбрані у національні костюми, змагаються у її виконанні щороку.