Колядку «Тиха ніч» виконали кози (відео)

Наш наступний сюжет — про історію світового хіта колядка "Тиха ніч". Цю пісню переклали трьомастами мов і співають мільйони людей. Оксана Кундіренко далі.
Магічна ніч перед Різдвом — це "Тиха ніч". Знаменита колядка, яку співають в усьому світі. Але у австрійському селі біля Зальцбурга — з особливими почуттями.
"Вважаю, люди в Америці та навіть у нас в Європі не знають, де цей гімн виконали вперше. Вони чули музику і слова, але не знають, звідки вони", — говорить Гельда Шейкл, жителька Зальцбурга.
Цей музичний твір написали майже двісті років тому. Священик Йозеф Мор — автор тексту, який його друг органіст Франц Ксавьє Грубер поклав на музику.
Написав у часи війни та великих бід у Європі — колядку вперше виконали на Святвечір.
"Люди були дуже бідними, вони втратили роботу, будинки, мусили боротися за життя. Також ця пісня закликає людей об'єднуватися, пробачати, розуміти один одного і жити в злагоді", — говорить Анна Хольцнер, куратор музею Франца Ксавьє Грубера.
"Тиху ніч" переклали на понад 300 мов і записали кілька сотень виконавців — навіть Майлі Сайрус та групи хеві-металу. Але одна з найнезвичніших версій — від шведських жартівників. Виконують її кози.
Втім, для австрійців це немов народна пісня. Місцеві хори, вбрані у національні костюми, змагаються у її виконанні щороку.