Парламент у середу розгляне перевибори у Кривому Розі

Депутати направили в Конституційний суд проект судової реформи. На цьому перелік сьогоднішніх досягнень парламента можна завершити. Усі найважливіші питання перенесли на пізній вечір. А от час на традиційні чвари — знайшовся. Ольга Рицар провела цей день разом з обранцями.
Так з самого ранку депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв намагався провести у парламент активістів. Вони вимагають, аби депутати призначили перевибори у Кривому Розі. Але їх не впустили. Питання виборів в порядку денному немає. Головне — бюджет.
"Ми спромоглися прийняти деякі рішення, відстояли позицію по децентралізації, по спрощеній системі для бізнесу. Ми домовилися про зниження єдиного соціального внеску", — перераховує голова Верховної ради України Володимир Гройсман.
Зміни до податкового кодексу у першому читанні збираються проголосувати сьогодні.
"Базові позиції, висунені представниками усіх фракцій — збережено. Це і збереження фінансової бази самоврядування, це і перехідний період ПДВ в сільському господарстві, це і збереження умов для дрібного, середнього підприємництва. Це — введення прозорого порядку автоматичного повернення ПДВ для експортерів", — каже народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко.
"ПДВ, наприклад, 20%, 7 для ліків зберігаємо, експортне відшкодування щодо зернових додали. 25% залишається на рахунках виробника. Що стосується ПДВ. Це — підняття порогу для оподаткування єдиним соціальним внеском — до 25 МЗП і єдиний соціальний внесок — 22%", — каже народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Ніна Южаніна.
Гостру дискусію щодо податкових змін нардепи залишили на пізній вечір. Самі ж взялися за правосуддя.
"Законопроектом пропонується скасувати інститут призначення суддів на посаду вперше та передбачити, що судді обіймуть посаду достроково", — пояснює представник президента у Верховній раді Степан Кубів.
Спочатку перекричали, а потім депутати від "Самопомочі" і зовсім трибуну заблокували. Грозилися, що голосувати за жодні законопроекти не будуть до тих пір, поки питання перевиборів у Кривому Розі не внесуть в порядок денний.
Після консультацій у кабінеті спікера дійшли згоди перенести питання щодо виборів у Кривому Розі на завтра. Трибуну розблокували. Втім, і до законопроекту щодо правосуддя питань чимало.
Зокрема, документ передбачає передати повноваження Верховної ради щодо призначення суддів достроково — Вищій раді правосуддя. До його складу буде входити 21 людина. Двох обиратиме президент, двох — парламент. Решта — з"їзди адвокатів та представники вишів.
"Я не розумію що таке рада правосуддя, це як міністерство правди або рада мудреців. Правосуддя здійснюється судовими рішеннями в інтересах держави і права. А як ми обираємо раду правосуддя. Це що, наймудріші правосудні люди якісь будуть?", — питає народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Микола Томенко.
Хоч до законопроекту більше запитань ніж відповідей, його вирішили відправити на розгляд до Конституційного Суду. А там до другого читання, можливо й допрацюють.