Під Дебальцевим ніч перед перемир’ям відзначили обстрілами

З "Градів" — бойовики били сьогодні і в напрямку Попасної. З боку окупованого села Калинове — випустили сім снарядів з переносної установки "Град-партизан".
Але найбільш напружена ситуація зараз на сусідньому — Дебальцевському напрямку. Останні новини звідти розповість Ірина Баглай.
Після учорашнього бою — противник вгамувався. Вніч на сьогодні по всіх радіостанціях оголосили – перемир'я. Бойовики ніби знали, і наостанок били з усього, що мали.
"Переважно стрілецька зброя підключали АГС, були і міномети в ході бойового зіткнення у нас був поранений який на даний час у лікарні його життю нічого не загрожує", — говорить Андрій Малошук, прес-офіцер.
Такі обстріли тут не лише провокація. Ландшафт сприяє підходу до нашої оборонної лінії ворожих диверсантів. А ті полюють на українських військових, щоб поповнити кількість полонених і дізнатися оперативну інформацію.
Зброя хоч і не нова, однак тут, після відведення мінометів — найефективніший спосіб відігнати непроханих гостей.
"Дальність — долітає до перших бліндажів нашого ворога, якщо вони стріляють — ми відкриваємо вогонь і вони ховаються", — говорить Ігор, військовослужбовець Збройних сил України.
За півтора кілометра — вже позиції бойовиків. Далі окуповане Дебальцеве. На початку року воно відіграло вирішальну роль у підписанні Мінських угод-2.
Тоді після виснажливих боїв українська армія під натиском російських найманців відійшла й напругу вдалося погасити. За тиждень — термін домовленостей завершиться. Але тут на передовій навчились про це не загадувати і радіти життю.
В березні дембель, на Новий рік відпустка, все добре. Якщо всім страшно буде, то країни не буде", — говорить Володимир, військовослужбовець Збройних сил України.