Прикордонники Одеси отримали нові літаки з Австрії

Авіапарк Держприкордонслужби України поповнився сімома легкомоторними літаками "Даймонд". Звідки взялася техніка, і що з нею робитимуть прикордонники — дивіться далі у сюжеті.
На одеському аеродромі приземляються "даймонди". Машини — австрійського виробництва, кожна вартістю півмільйона доларів. Сім таких легкомоторних літаків держава закупила ще три роки тому для Кіровоградської льотної академії. Але там весь цей час вони простоювали без діла. Тому вирішили – передати "даймонди"Держприкордонслужбі.
"Я можу сказати: хто їздив на "жигулях", а потім пересів на "мерседес"- це те і є!" – говорить Олег Шокодько, командир Одеської авіаційної ескадрильї.
Використовувати нову техніку прикордонники планують по всьому периметру країни: на сухопутних ділянках та у морській економічній зоні. За допомогою фото- та відеокамер на борту — зможуть не лише помітити, а й задокументувати порушення. Наприклад, перевезення контрабанди або незаконний вилов риби в морі.
"Найголовніше завдання — це моніторинг — це розтин обстановки в будь-який час: і вдень, і вночі вони дозволяють це виконати Друге завдання — зафіксувати ту обстановку, яка там відбувалася і привезти підтверджують факти", — говорить Микола Тепан, начальник Авіаційного управління ДПСУ.
У нових машин фахівці відзначають простоту керування, швидкість — до трьохсот кілометрів на годину і дальність польоту — тисячу двісті кілометрів.
"Витрата палива — найголовніше на ньому — сімнадцять літрів на годину. Двигун знаходиться попереду, тому маневреність у літака дуже хороша", — говорить Олег Шокодько, командир Одеської авіаційної ескадрильї.
Зараз триває передислокація "даймондів"- з Кіровограда до Одеси. Тут вони пройдуть технічну перевірку та дооснащення — і відразу після цього — стануть до патрулювання на кордоні.