Садовий не вірить у провину свого підлеглого-хабарника

Чиновника львівської мерії — імовірного винуватця обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі — спіймали на великому хабарі. Він навіть заслужив комплімент від Генпрокурора за прогресивний підхід до відкатів. За що просив гроші, які тарифи встановив на свої послуги далі у сюжеті. 
Глава департаменту житлово-комунального господарства Юрій Голець знову відзначився. Чиновника звинувачують у службовій недбалості, через нього загинули люди на Грибовицькому полігоні. Нагадаю — 30 травня — під обвал сміття потрапили 4 людини, тіло одного чоловіка і досі не знайшли. 
Попри це, суд не відправив Гольця у СІЗО, а залишив на волі, під особисте зобов'язання. Тепер Гольця спіймали під час отримання хабара у 800 тисяч гривень. За ці гроші він обіцяв посприяти у підписанні угоди про ремонт будинків і тротуарів. У військовій прокуратурі з'ясували — чиновник давно працював не за зарплату, а сформував цілу схему з відкатів. За кожен підписаний документ отримував сім відсотків від суми робіт. Натомість угоди щодо вивезення сміття — йшли зі знижкою.
"Пропонував нашому суб'єкту підприємницької діяльності, також за відповідну винагороду посприяти йому в укладенні договорів щодо вивезення сміття з міста Львова по відсоткам це скажу: близько 5 відсотків від суми укладеного договору", — говорить Євген Білоусов, перший заступник військового прокурора Західного регіону України.
Хабар чиновник львівської мерії брав частинами. Прийшов у магазин з продажу алкоголю, де йому мали передати 80 тисяч гривень. Купив звичайний поліетиленовий пакет і попросив покласти у нього гроші, щоб не залишати відбитків на купюрах. Пакет поклав у кишеню. Але на виході з магазину його затримали правоохоронці. Вони стежили за Гольцем майже 10 місяців.
"Було вибране цікаве місце тому що місце він призначив фактично навпроти обласного управління служби безпеки. можливо виходячи з того, щоб за ним далеко не ходити", — говорить Святослав Стец, заступник начальника УСБУ у Львівській області.
У Львівській міськраді обшукали відразу три приміщення. Кабінет юриста, першого заступника мера Львова і робоче місце самого винуватця скандалу — Юрія Гольця. І ось що вилучили.
"Вилучено системні блоки і комп'ютерну техніку оглядали повністю всі документи які знаходяться в кабінетах", — говорить Гелена Пайонкевич, керівник юридичного управління Львівської міської ради.
Мер Львова Андрій Садовий стверджує — й гадки не мав, що відбувалося за кілька метрів від його кабінету. Після аварії в Грибовичах, і навіть після того, як Гольцю вручили підозру у службовій недбалості — мер не звільняв свого підлеглого. Сумнівається у провині чиновника і зараз.
"Ще не отримав жодної офіційної інформації, тому, що в нас дуже часто інформація спочатку з'являється в пресі, а потім доходить до всіх. Якщо хтось винен — буде тюрма, якщо не винен — буде вибачатися", — говорить Андрій Садовий, міський голова Львова.
Тільки після вимоги прокуратури Садовий підписав наказ — відсторонити Гольця від займаної посади. 
А Генпрокурор України Юрій Луценко назвав чиновників Львівської міської ради — "прогресивними". На своїй сторінці в Фейсбуці він написав — це ж треба — Голець люб'язно робив знижки на відкати, з огляду на кризу в країні.