У Пищевику звели пункт обігріву для місцевих

Тим часом під контроль України остаточно повернулися Павлопіль та Пищевик. Сьогодні там уже відкрили контрольно-пропускний пункт. За цим спостерігала наша знімальна група.
Раніше селище Пищевик знаходилося у так званій "сірій зоні". Сюди інколи навіть заходили бойовики та вели вогонь по наших позиціях. Але зараз усе змінилося. Такої кількості цивільних людей та автомобілів тут не бачили вже дуже давно.
"Ось паркан був побитий. Ось стріляли, може врятувати паркан. Це вже поміняли, замінили биті плити. А то ж побиті плити були", — говорить Олександр Андрійович, житель Пищевика.
Олександр Андрійович пригадує — ще донедавна над його домівкою мало не щодня літали ворожі снаряди та міни. Тепер напроти його оселі відкрили цілий контрольно-пропускний термінал. Тільки б ще магазина дочекатися.
Селище поки залишається без продуктів. Щоправда неподалік вже працює пункт обігріву МНС. Там і їжа, і укриття, і морози можна пересидіти.
"Чай, кава тобто можна людей нагодувати. Сьогодні тут ночувало десять чоловік. Були обігріті нагодовані. Всі залишилися задоволені", — говорить Олексій Шаруда співробітник ДСНС.
Поблизу вже розпочинає свою роботу новий пункт пропуску. Велика територія, рух в три смуги в обох напрямках та більше персоналу. Черга рухається значно швидше ніж раніше, люди задоволені.
"Красиво, щоб швидко пропускали — це найголовніше. А то там місця мало було. Мало машин було", — говорить Олександр, житель Тельманового.
Прикордонники обіцяють збільшити пасажиропотік майже вдвічі. Говорять — це такий собі подарунок на Новий рік для місцевих. Адже довжелезні черги неабияк ускладнювали їм життя.
"По особам до 5000 за добу. По транспортним засобам до 2000. Якщо для прикладу порівняти з КПВВ який функціонував до цього дня, то пропускна спроможність була до 2000 осіб і по транспорту до 1000", — говорить Сергій Бідило, начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби.
Пункт пропуску працюватиме тільки вдень. Взимку з сьомої ранку до п'ятої вечора, влітку ж на дві години довше.