У Польщі депутата-опозиціонера оштрафували на 600 євро

Коротко про події за кордоном. Іспанському прем'єру дісталося від хулігана. А польського депутата-опозиціонера оштрафували аж на 600 євро. Докладніше про ці та інші новини, дивіться у нашому огляді.
Бухарест
У Бухаресті тисячі водіїв автобусів і вантажівок влаштували страйк проти дорогих автомобільних страховок. Спершу машини виїхали на кільцеву дорогу, а потім перемістилися у самісінький центр міста.
Одна з вимог протестувальників — відставка керівника Агентства з фінансового нагляду. Його вважають винним у здорожчанні автостраховок. За рік в Румунії вони зросли майже у 400 разів.
Голландія
У Голландії поліція жорстко розігнала антимігрантський мітинг. У містечку Гелдермалсен люди протестували проти будівництва центру для біженців.
Це питання саме розглядала місцева рада, але кілька тисяч мітингувальників намагалися зупинити засідання. Поліція навіть робила попереджувальні вистріли у повітря, а кільках людей затримала.
Іспанія
Іспанському прем’єрові Маріано Рахоєві дісталося від хулігана. Інцидент стався в місті Понте-ведра, де урядовець проводив передвиборну кампанію.
Хлопець попросив 60-річного політика сфотографуватися, а потім несподівано ударив його кулаком у скроню. Серйозних травм Рахой не отримав. Правоохоронці забіяку затримали.
Польща
600 євро за надто довгу промову. У Польщі опозиційного депутата Михала Щербу оштрафували за перевищення часу, відведеного на виступ.
Рішення спікера парламентар назвав дискредитаційним. Адже його не вивели із засідання, а лише зробили попередження. Штраф депутат планує оскаржити в президії Сейму.
Латвія
Уряд Латвії схвалив заборону на куріння в салоні авто. На думку урядовців, сигарети відволікають, тож одна з причин це безпека. А друга — пасивне куріння. Документ мають затвердити у парламенті.
У бюро омбудсмена Латвії вважають, що закон можна буде легко оскаржити в Конституційному суді, трактуючи, як втручання в особисте життя.