У школі Буковини діти труяться невідомою речовиною

Загадкове отруєння. На Буковині продовжують хворіти школярі. Три місяці тому в одній із сільських шкіл діти отруїлися невідомою речовиною. Санепідеміологи шукали збудника хвороби, правоохоронці — винних. Однак, за цей час справа так і не зрушилася з місця. А школярам дедалі гіршає.
Винних в отруєнні школярів у селі Давидівка шукають уже третій місяць. Наприкінці вересня 40 дітей госпіталізували в районну лікарню прямо посеред уроків. Усі скаржились на сильний головний біль, нудоту та судоми.
"Терпнуть у дітей руки-ніжки, не дає їм дихати. Піднімається температура, піднімається тиск. Буває, що і дуже високий тиск у дітей", — розповідає директор Давидівської ЗОШ Ліза Мишко.
Школу тоді одразу зачинили на карантин. Санепідеміологи та медики три тижні перевіряли можливі збудники отруєнь. І хоча причин хвороби не встановили, навчання поновили. Дітям знову стало зле. Цього тижня до лікарні забрали сімох школярів.
"Однозначно, було якесь отруєння. Скоріше за все, інгаляційним шляхом. Зараз це вже не отруєння, це вже наслідки того, що було у вересні", — каже заступник головного лікаря Строжинецької ЦРЛ Микола Дідух.
Через що виникло отруєння — ані медики, ані правоохоронці сказати не можуть. Психологи, своєю чергою, припускають, що може бути й так, що діти просто симулюють хворобу.
"Дитина, яка потрапляє, в такий складний стан, потрапляє у таку ситуацію, вона знаходиться в центрі уваги. Якщо вона відчуває брак уваги в сім'ї, у школі, звичайно, вона цим користується", — запевняє психолог Оксана Рогозинська.
Батьки школярів з цим не згодні. Вважають, що до школи принесли невідому хімічну сполуку. Ірина — мама семикласниці, яка однією із перших отруїлася — стверджує: щоб не розгойдувати ситуацію, медики часто відмовляються реєструвати скарги дітей. Усіх відправляють на амбулаторне лікування.
"Була реанімація, викликали з поліклініки, 7 кардіограм. І один лікар каже: серце справа, інший — нема ритму. І всі говорили різне. Це можна симулювати?", — питає мама школярки Ірина.
Найближчим часом, першу групу дітей із Давидівки відправлять на санаторно-курортне лікування. А експерти й далі шукають — що саме стало причиною їхньої хвороби.