У Смілі ветеринарів звинуватили у вбивстві дворових собак

У місті Сміла на Черкащині — потруїли з півсотні дворових собак. Така жорстокість кажуть мешканці — триває вже рік. Влітку ми розповідали про один з таких випадків, тоді чотирилапих вбивав підприємець, із яким міськрада заключила договір.
Тримісячна Маргоша боїться виходити з буди. Минулого тижня невідомі отруїли її маму — Чорнушку. Дали протитуберкульозні пігулки, від них собака помирала у страшних мука на очах у жителів усього двора.
"Побачила просто у вікно, що собака лежить. Вийшла, подивилася, а це Чорнушка наш. Уже нічого не зробила. Я подзвонила у ветлікарню — уже сказали, що нічого не можна зробить", — говорить жителька Сміли Марина Лобода.
Того дня у Смілі потруїли близько півсотні собак. Причому, не лише безпритульних. Медсестра Юлія показує місце, де помирали собаки, які жили в дворі райлікарні. І це вже не перший такий випадок, — каже дівчина.
"Ось літом, півроку назад, навіть білочки повмирали. І наші барани. Їх собачка приходила на нашій території помирала. Ну, і крайніх знайти не можна", — говорить Юлія Назаренко, медична сестра смілянської міської лікарні
Винними місцеві зоозахисники вважають лікарів міської ветлікарні. Cаме вони допомагають дог-хантерам.
"Вони радять, ніж. Ліки, ніж труїти собак і те, що саме ці препарати ними були потравлені собаки у всьому місті. Одна людина не може це все робити", — говорить Юлія Данильченко, смілянська зоозахисниця.
На підтвердження своїх слів — Юлія демонструє аркуш із назвами препаратів. Каже, це написав один із ветлікарів на прохання її колеги. Напередодні жінка ходила до ветлікарні по допомогу в знищенні безпритульних собак. Розмову з лікарем записала на диктофон.
"Дивіться. Розтовкли гарненько — у фаршик раз, сьогодні одній дали, подивилися, що і як взяли закопали. Наступну от так потихеньку".
У самій ветеринарній лікарні це спростовують.
"Не знаю, я не писав нікому цього. — І ніхто до вас не приходив? — Я нікому не писав нічого, чесне слово", — говорить Олександр Бондаренко, ветеринарний лікар смілянської державної міської лікарні ветеринарної медицини.
Аудіозапис та аркуш із переліком препаратів смілянські зоозахисники мають намір передати до поліції. А поки що шукають новий дім для Маргоші. Жити у цьому дворі для цуценяти — небезпечно.