В АМКУ пропонують дозволити встановлювати диференційовані тарифи за послуги паркування в залежності від проміжку часу

11:23 29/11/2016

14528Тарифи за послуги паркування мають бути диференційовані і стягуватись як за годину, так і за добу, тиждень, місяць, рік, щоб врахувати потреби якнайширшого кола споживачів. Така пропозиція Антимонопольного комітету України (АМКУ) зазначена у звіті за результатами дослідження ринку послуг утримання майданчиків для паркування та забезпечення зберігання на них транспортних засобів, схваленому відомством 24 листопада.
Як зазначають в АМКУ, зазначене потребує внесення змін до чинного законодавства, зокрема, до постанови Кабінету міністрів України від 2 березня 2010 р. № 258 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів».
Крім того, форми та способи плати за зберігання транспортних засобів мають забезпечити максимальне врахування інтересів споживачів.
Іншим питанням в облаштуванні майданчиків для паркування є встановлення таких вимог, які повинні, з одного боку, прискорити та покращити умови обслуговування для споживачів послуг зберігання транспортних засобів на майданчиках, а з другого – не стати важким фінансовим тягарем для оператора чи місцевої влади. Наприклад, доречним буде надання можливості операторам майданчиків самостійно, на власний розсуд, залежно від розміру майданчика та кількості місць паркування, обирати ту чи іншу модель паркомата — за технічними характеристиками, за можливістю здійснювати обслуговування декількох споживачів одночасно тощо.
Також в АМКУ переймаються необхідністью формування практики тривалих договірних відносин, за якої укладання між місцевою владою (визначеними ними комунальними підприємствами) та операторами майданчиків відповідних договорів здійснювалось би на строк, протягом якого сторони у повній мірі могли б здійснити свої права і виконати свої обов’язки.
За результатами звіту в АМКУ запропонували Кабміну вдосконалити процедури організації та розміщення майданчиків для паркування, а також розробити раціональні обгрунтовані вимоги до їх облаштування.