В Іраку відкрили школу у таборі біженців з Мосула

У таборі іракських біженців, які втекли з окупованого ісламістами Мосула, відкрили школу. Класи для малечі влаштували просто в наметовому містечку. Чого в ній навчають — знають наші кореспонденти.
Табір Джадах розташований за 80 кілометрів від Мосула. Напередодні тут просто в наметі відкрили школу для найменших біженців. Закладом опікується благодійна організація "Врятуйте дітей".
У таборі знайшли і вчителів. Педагоги, як і їхні учні, змушені були покинули свої домівки через бойові дії. Серед них — і Сабрі. Жінка з дитинства мріяла стати педагогом, закінчила коледж і навіть отримала ступінь бакалавра. Проте два роки тому, коли місто окупували ісламісти, молода вчителька лишилася без роботи.
"Навчання припинилося. Було дуже складно, ІДІЛ зруйнувала наші сім'ї, просто перекреслила наше майбутнє. Зараз ми скотилися до найнижчої сходинки: ти приходиш і розповідаєш дітям про школу, а вони не знають, що таке школа, не знають, що вони взагалі існують. Особливо не здогадуються про них найменші. Це важко сприймати і усвідомлювати", — розповідає вчителька Сабрі.
Тому перші заняття — це зовсім не письмо та лічба, а — ігри, танці та пісні. Окрім того, маленьким мешканцям табору надають першу психологічну допомогу, адже вони досі здригаються від найменшого звуку. Проте малеча з радістю біжить до нової школи. При цьому збираються задовго до початку уроків.
"Я просто хочу врятувати своїх учнів від невігластва, адже більшість із них не вміють читати і писати. Свого часу моя родина надала мені таку можливість, тому й ці діти теж мають здобути бодай початкову освіту. Адже вони відчувають, що тут про них дбають", — каже Сабрі.
Із 17 жовтня, з початком наступу сил об'єднаної коаліції на Мосул, за даними Міжнародної організації з питань міграції, щонайменше 68 тисяч людей залишили свої будинки. Однак діти та їхні батьки не втрачають надії на повернення додому.