В Києві лікарі-онкологи прийняли участь в акції «Вусатий листопад»

Київські лікарі-онкологи долучилися до всесвітньої акції "Вусатий листопад". Вони відрощують вуса, щоб привернути увагу громадськості до лікування чоловічих недуг, зокрема раку простати. Поліна Спасенко розкаже докладніше.
Їх об'єднала професія, а тепер ще й вуса. Онкологи Національного інституту раку з першого листопада одночасно перестали голитися. На зміну іміджу відважилися заради спільної мети нагадати чоловікам про необхідність щорічного обстеження в уролога.
"Якщо пацієнт знайомий чи близький питає: нащо ти відростив вуса, у нас зустрічне питання: а ти здав ПСА?", — сказав Михайло Чепурнатий, лікар-ординатор відділення Національного інституту раку
"Ми пояснюємо всім про хворобу таку як рак передміхурової залози у чоловіків, про необхідність ранньої діагностики, скрінінгу саме цієї хвороби", — сказав Едуард Стаховський, завідувач відділення Національного інституту раку
Попередити чоловіків про делікатну проблему та допомогти вчасно виявити небезпечний недуг головна ідея акції "Вусатий листопад". Її започаткували австралійські лікарі ще 2004 року. Потім долучилися країни Америки та Європи. А тепер ще й Україна.
"Рак простати дійсно одна з найбільш розповсюджених пухлин у чоловіків, хворіє нею кожен шостий чоловік", — сказала Олена Колесник, директор Національного інституту раку
В Україні від цієї недуги страждають майже 38 тисяч чоловіків. Проте, якщо на заході вилікувати вдається майже 99 відсотків хворих, у нас ця цифра чи не вдвічі менша. Пацієнти звертаються по допомогу надто пізно. Річ у тім, що на ранніх стадіях хвороба протікає непомітно. Тому обстежуватись онкологи радять регулярно, особливо у віці п'ятдесят плюс.
"Лікування цього захворювання на ранніх стадіях, воно вкрай дешеве в порівнянні з вкрай дорогим на пізніх стадіях. Тобто, з одного боку у нас є операція, яку можна зробити колись і забути і з іншого боку у нас є стадія, коли потрібно пацієнтові щомісяця давати якісь препарати", — сказав Олександр Стаховський, онкоуролог
На Заході акція "Вусатий листопад" уже стала масовою. Участь у ній беруть не лише лікарі, а й усі охочі. Чоловіки відрощують вуса, викладають фото в соцмережі і в такий спосіб нагадують про необхідність обстеження друзям і знайомим.
Паралельно збирають кошти на розвиток науки і нові дослідження в галузі онкології. В Україні наразі в рамках цієї акції кошти ще не збирають. Поки що головна мета українських медиків поінформувати пацієнтів. Для цього зняли ось такий ролик про вуса і про здоров'я.
Поліна Спасенко, Вадим Свірідонов. Новини. ТК "Інтер"