В Києві нагородили молодих винахідників

Дипломи і премії по 12 тисяч гривень отримали переможці фестивалю інноваційних проектів "Сікорський Челендж 2015" від президентського фонду "Україна". Усі вони — школярі та студенти.
Розробки саме цих талановитих молодих науковців вразили експертів. Зокрема, це опріснювально-енергетична установка, яка може повністю забезпечити жителів прибережних районів дешевою прісною водою та енергією; робот для виявлення радіаційно-забруднених акваторій, роботизована ферма, прилад для загоювання шкіри, нова система, яка дозволяє лікувати переломи у тварин.
Молоді науковці сподіваються, що знайдуть підтримку і зможуть реалізувати свої винаходи, а в майбутньому вивести їх на український та міжнародні ринки.
"Я думаю, обов’язково знайдеться спонсор, який захоче взяти і провести розробку від а до я. Сподіватись на широку підтримку влади, я маю на увазі уряду, підстав у нас нема ніяких. У нас сьогодні слово "інновації" не лунає з вуст наших можновладців і урядовців, проекту розвитку країни на сьогоднішній день немає", — зазначає президент України (1994-2005) Леонід Кучма.
"Ми плануємо патентувати технології, які ми винаходимо, щоб просувати наш національний продукт і поширити його по всьому світу".
"Я захищала цю роботу в Америці кілька разів, і розмовляла там з багатьма професорами, вони кажуть, що не чули ще про такі пристрої. Тому ми можемо стверджувати що аналогів не використовується", — розповідають про свої розробки переможці фестивалю інноваційних проектів Марта Шишкова та Тігран Согоян.
"Установка нам відразу ж видає спектр випромінювання, яке дозволить судити який там саме радіоізотоп лежить. Зараз створити карту великого водоймища — це багато дуже роботи і грошей, у нас це створюється в ході роботи пристрою. Озеро розміром з футбольне поле можна обійти за півтори-дві години. Карта будується в реальному часі", — розповідає переможець фестивалю інноваційних проектів Олександр Махньов.