Віряни забарикадувалися у церкві на Рівненщині

На Рівненщині — конфлікт між вірянами Української православної церкви та УПЦ Київського патріархату. Скандал спричинив храм у селі Птича.
За рішенням суду церква належить вірянам УПЦ. Проте їх туди не пускають представники Київського патріархату. Дійшло навіть до сутичок. Більше про ситуацію — у сюжеті наших журналістів.
Село Птича. Храм Успіння Пресвятої Богородиці. Вже понад рік тут триває конфлікт між вірянами Української православної церкви та УПЦ Київського патріархату. Яблуком розбрату став ось цей храм.
За останнім рішенням Апеляційного суду він належить вірянам УПЦ. Однак, коли вони спробували в нього зайти, їм на заваді стали інші віряни Київського патріархату, разом із бійцями "Правого сектору". Зчинилася бійка, внаслідок якої десятки людей дістали поранення. Зрештою, власникам храму таки вдалося потрапити в приміщення.
"Ми думали що пройдемо, звершимо богослужіння на території. Нас зустріли парафіяни КП з такими от дубинами. Запалювали пляшки. Ми є законні власники.
Громада вирішила, що ми не будемо це полишати так. Ми досталися до будівлі храму. І громада і люди і священики вирішили, що залишаться і за ніяких умов не покинуть будівлю храму", — розповідає в.о. благочинного першого Дубенського округу отець Анатолій.
Без води, їжі, світла та тепла люди перебувають у храмі вже три дні.
"Вони відрізали світло приїхали РЕСовці підключити світло, а вони не допустили. Газ відключили. Не дають передати нічого", — каже вірянка УПЦ Марія Поліщук.
Поспілкуватися із вірянами всередині церкви не вдалося. Не пропустили ті, хто чатує під дверима. Щоби не допустити сутичок, біля храму чергують десятки правоохоронців.
"Задача поліції на даний час — забезпечення охорони громадського порядку. Щоб люди не бились і не наносили тілесні ушкодження. І щоб не було масових заворушень", — пояснив заступник начальника поліції в Рівненській області Віталій Заславський.
Дійти компромісу місцева влада намагається з представниками обох сторін. Зустріч тривала кілька годин. Нарешті до людей вийшли з документом. Пропонують зачинити храм до остаточного вирішення конфлікту.
"Зараз ми йдемо на той компроміс, що люди виходять з церкви за умови, що прихожани Київського патріархату залишають територію церкви. І тоді храм закривається", — каже голова Дубнівської РДА Юрій Парфенюк.
В цьому священики разом із головою райдержадміністрації намагаються переконати вірян. Однак віруючі, котрі зачинилися в церкві, відмовляються її покинути. Бояться, що прибічники УПЦ Київського патріархату їх потім сюди не пустять.
Щоб вирішити проблему сьогодні представники сторін конфлікту та влади мають зустрітися знову. Тим часом Митрополит Рівненський ВарфоломІй звернувся до президента із проханням втрутитися у ситуацію і захистити людей, які фактично опинилися в облозі.