Яценюк закликав прийняти зміни до податкового кодексу

Депутати таки призначили позачергові вибори мера Кривого Рогу. Щоправда, з другої спроби і дуже емоційно. Натомість другий день поспіль провалюють голосування за зміни до податкового кодексу, без яких неможливо ухвалити бюджет. Подробиці парламентського дня — в Ольги Рицар.
Засідання розпочалося із гучних заяв. Голова Меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров вимагає у новому договорі з Росією називати Крим окупованим.
"Новий договір, який буде підписаний з Москвою щодо електропостачання окупованого Росією Криму, де не буде вказано, що це є територія українська, що ми постачаємо електроенергію до тимчасово окупованого Кримського півострова, до Автономної Республіки Крим, будь-який договір, що, не дай Боже, буде підписаний, це буде просто зрада позицій України", — говорить Рефат Чубаров народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу.
А далі — оголосили перерву. У кабінеті спікера керівники фракцій довго домовлялися щодо перевиборів у Кривому Розі. Призначити повторне голосування 2 дні поспіль вимагали пікетувальники, депутати від "Самопомочі" блокували трибуну, а нардеп Єгор Соболєв навіть погрожував гранатою. Сьогодні комітет так і не домовився.
"Позиція комітету: комітет не дійшов згоди з цього питання", — говорить Сергій Власенко, народний депутат, "Батьківщина".
Попри це закон — внесли в порядок денний. І з другої спроби таки призначили позачергові вибори мера Кривого Рогу на 27 березня.
Після емоційного голосування — Соболєв вибачалися за учорашню поведінку.
"Я нікому не погрожував гранатою", — виправдовується Єгор Соболєв, народний депутат, "Самопоміч".
"Рішення абсолютно незаконне, це було ґвалтування парламенту, це в другий раз так проходить. Ми не боїмось повторних виборів, ми впевнені — наш кандидат переможе", — говорить Юрій Бойко, народний депутат, голова фракції "Опозиційний блок"
Другий день поспіль в парламенті прем'єр-міністр. Вкотре закликає проголосувати зміни до податкового кодексу.
"Будь ласка або ми приймаємо рішення про те, що парламент голосує або якщо цього немає, то це означає, що країна без бюджету, люди без зарплат, пенсіонери без пенсій, фінансово-банківська система під питанням, грошей нам ніхто не дасть", — говорить Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України.
Голосів не вистачає — засідання закрили.
"Прем'єр-міністр категорично відмовився навіть обговорювати питання зняття оподаткування з мінімальних пенсій", — говорить Сергій Власенко, народний депутат з "Батьківщини".
"За чотири дні є велика кількість я би сказав 80% домовленостей, які балансують ситуацію", — говорить Олег Березюк, народний депутат із "Самопомічі" .
За проект бюджет депутати повинні голосувати вже завтра. Однак припускають — його ухвалення може затягнутися до 31 грудня.