Юрій Луценко закликав Януковича повернутися в Україну

Генпрокурор України — Юрій Луценко завершив свій дводенний візит до Нідерландів. Там зустрічався з прокурором Гаазького трибуналу. Та взяв участь у круглому столі Асамблеї країн, які є членами Міжнародного Кримінального суду. Які заяви там прозвучали — знають наші кореспонденти. 
Круглі столи та семінари тут — уже п'ять днів поспіль. У Гаагу з'їхалися правозахисники і представники правосуддя з усього світу. Український генпрокурор Юрій Луценко говорить про часи Майдану. І просить про тіснішу взаємодію з Міжнародним кримінальним судом.
"Звертаємося за допомогою наднаціональної інституції в рамках підписаної Україною конвенції так званого римського статуту. Поза нашими можливостями притягнути до відповідальності організаторів всіх цих злочинів, зокрема Янукович та його оточення, які ховаються в основному в Москві", — каже генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Головні фігуранти справ у злочинах проти Євромайдану тепер за кордоном, переважно, в Росії. При цьому Луценко нагадав, що прокурор МКС зауважила неабиякий прогрес у розслідуванні цих справ. І Україна в подальшому має намір надавати ще більше інформації для міжнародного слідства.
Остання зустріч у Києві з робочою групою прокурора показала новий масштаб доказів, які можуть поєднати злочини проти Майдану за часів Януковича з нинішньою агресивною війною, яку веде за закликом Януковича Російська Федерація", — переконаний Юрій Луценко.
Відповідаючи на запитання журналістів після засідання круглого столу, генпрокурор повідомив, що не вірить у результативність допиту екс-президента-втікача в режимі відеозв'язку. І запропонував Януковичу приїхати до України. Де на нього чекають і справедливість, і закон.
"Я особисто вважаю, що це було б ефективнішим способом, тим більше, що останнім часом він вимагає очних ставок, надання йому певних доказів. "Велкам ту Юкрейн", добро пожаловать в Киев! Приїжджайте, будь ласка, Віктор Федорович, в Київ, на вас чекає справедливість та закон", — каже Юрій Луценко.
Генпрокурор також торкнувся питання порушення прав кримськотатарського народу в анексованому Криму. За словами Луценка, ця проблема гостро стоїть на порядку денному в Гаазі.